Logo 7landslg
logo 7landlg

7 LANDS LOGISTICS

Al. Jerozolimskie 81/710

02-001 Warszawa, Polska

7-lands-logistics-linkedin

© Copyright 2023 - 7 Lands Logistics - All rights reserved

24 sierpnia 2023

 

Agencje celne stanowią kluczowe ogniwo w globalnym łańcuchu dostaw oraz międzynarodowej wymianie handlowej. Ich zadaniem jest nadzorowanie przepływu ładunków przez granice państwowe oraz egzekwowanie obowiązujących przepisów celnych. Jak działają agencje celne i jakie są ich podstawowe obowiązki?

 

Czym są agencje celne?

 

Agencje celne to podmioty gospodarcze, które zajmują się świadczeniem usług w zakresie odprawy celnej towarów. W Polsce i innych krajach Unii Europejskiej działają na podstawie licencji wydanej przez właściwe organy administracji publicznej. Agencje celne w Warszawie i innych miastach mogą występować zarówno jako osoby prawne, jak i fizyczne. Ich głównym zadaniem jest reprezentowanie klienta przed organami celnymi oraz pomaganie mu w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przepływem towarów przez granice.

 

Główne obowiązki agencji celnych

 

Agencje celne świadczą kompleksową pomoc w przeprowadzaniu odprawy celnej towarów. Jednym z kluczowych obowiązków agencji jest przygotowywanie i sporządzanie stosownej dokumentacji celnej. W zależności od rodzaju towaru oraz przepisów obowiązujących na danym obszarze celnym może ona obejmować różnego rodzaju deklaracje, zgłoszenia i inne dokumenty. Agencje celne działają w imieniu swoich klientów, reprezentując ich przed odpowiednimi organami administracji publicznej. Mają również obowiązek ustalania wartości celnych przewożonych towarów oraz obliczania należnych opłat. W ramach swojej pracy agencje celne oferują również pomoc w rozumieniu obowiązujących przepisów celnych.

 

Działalność agencji celnych jest niezwykle istotna dla sprawnego funkcjonowania handlu międzynarodowego. Ich głównym zadaniem jest pomoc klientom w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z przepływem towarów przez granice.

Jak działają agencje celne?

Mail 7landslg
Wycena 7landslg
Telefon 7landslg
7 lands logistics global freight shipping
7-lands-logistics-nav