Logo 7landslg
logo 7landlg

7 LANDS LOGISTICS

Al. Jerozolimskie 81/710

02-001 Warszawa, Polska

7-lands-logistics-linkedin

© Copyright 2023 - 7 Lands Logistics - All rights reserved

21 września 2023

W dobie globalizacji handlu coraz więcej przedsiębiorców korzysta z transportu towarów drogą lotniczą. Odprawa celna jest nieodłącznym elementem tego procesu. Jeśli dopiero rozpoczynasz rozszerzać swoją działalność na rynki międzynarodowe, sprawdź, na czym polega lotnicza odprawa celna i jak się do niej przygotować.

 

Jak wygląda lotnicza odprawa celna towarów?

 

Pierwszym krokiem w odprawie towarów jest ich zgłoszenie do urzędu celnego. Należy do tego wykorzystać specjalny formularz zawierający wszystkie dotyczące przesyłki informacje np. jej wartość czy kraj pochodzenia. Warto dodać, że duża część formalności może być realizowana drogą elektroniczną, co przyspiesza cały proces.

 

Po przyjęciu zgłoszenia, urząd celny sprawdza dokumentację i przeprowadza kontrolę fizyczną towarów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przesyłka może zostać zatrzymana do czasu wyjaśnienia. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, towar zostaje zwolniony przez urząd celny i trafia na pokład samolotu. Przed ostatecznym zwolnieniem towarów należy uiścić wszelkie opłaty wynikające z wartości przesyłki oraz jej klasyfikacji.

 

Współpraca z agencjami celnymi przy odprawie towarów na lotnisku

 

Przedsiębiorcy korzystający z transportu lotniczego często współpracują z agencjami celnymi, które pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z odprawą celną na lotnisku w Warszawie czy innych portach. Współpraca z agencją może znacznie przyspieszyć proces odprawy celnej oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów wynikających z błędów w dokumentacji.

 

Lotnicza odprawa celna towarów to złożony proces, który wymaga znajomości przepisów celnych oraz umiejętności właściwego przygotowania dokumentacji. Warto dodać, że korzystanie z usług agencji celnych może znacznie ułatwić proces.

Jak wygląda lotnicza odprawa celna?

Mail 7landslg
Wycena 7landslg
Telefon 7landslg
7 lands logistics global freight shipping
7-lands-logistics-nav